Sa |
10.01. |
10:00 |
Uusgoob Blaggedde & Drummeli-Billjee |
Alli |
Dybli-Käller |
vo 10-11 begriesse mer dr Blaggeddekinschtler Roger Sigrist |
Sa |
10.01. |
|
Blaggedde-Stroosseverkauf & Last-Minute-Aggtion |
Jungi Garde |
uff dr Gass |
Last-Minute-Fasnacht |
Sa |
10.01. |
14:00 |
Sujet-Team-Sitzig |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Su |
11.01. |
|
Dybli-Atelier |
Goschdymnaiier |
bi dr Sandy |
bitte vorhär deliphoonisch aamälde |
Mi |
14.01. |
20:00 |
Drummeli-Stellbroob |
Stamm |
Aula Leonhardschuelhuus |
|
Su |
18.01. |
|
Dybli-Atelier |
Goschdymnaiier |
bi dr Sandy |
bitte vorhär deliphoonisch aamälde |
Zi |
20.01. |
|
Vogel Gryff |
|
Glaibasel |
|
Mi |
21.01. |
20:00 |
Laarvenaabasse |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Do |
22.01. |
19:30 |
Teamleader- und Vorstandssitzig |
Vorstand & Teamverdrädder |
Dybli-Käller |
|
Sa |
24.01. |
10:00 |
Laarvemoole |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Su |
25.01. |
|
Dybli-Atelier |
Goschdymnaiier |
bi dr Sandy |
bitte vorhär deliphoonisch aamälde |
Su |
25.01. |
|
Redaggtioonsschluss Dybli-Zyttig |
|
|
Byydrääg willkome |
Mi |
28.01. |
20:00 |
Drummeli-Stellbroob |
Stamm |
Aula Leonhardschuelhuus |
mit Goschdym |
Sa |
31.01. |
10:00 |
Goschdym-Baschtle |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Sa |
31.01. |
|
Blaggedde-Stroosseverkauf & Last-Minute-Aggtion |
Jungi Garde |
uff dr Gass |
Last-Minute-Fasnacht |
Mi |
04.02. |
19:00 |
Käller-Team-Sitzig |
Käller-Team |
Dybli-Käller |
|
Mi |
04.02. |
20:15 |
Marschiebig |
Stamm |
Eglisee |
|
Do -Sa |
05.02. 07.02. |
|
Offiziells Bryysdrummle-n-und Pfyffe |
Freywilligi |
|
|
Sa |
07.02. |
10:00 |
Goschdym-Baschtle |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Su |
08.02. |
10:00 |
Groossi Marschiebig |
Alli |
Eglisee |
|
Do |
12.02. |
19:00 |
Apéro Källerhälfer, aaschliessend Käller-Team-Sitzig |
Källerhälfer Käller-Team |
Dybli-Käller |
|
Fr |
13.02. |
18:15 |
Stellbroob |
Stamm |
Drummeli-Biini |
|
Sa -Sa |
14.02. 21.02. |
|
Drummeli |
Stamm |
|
sep. Programm |
Sa |
21.02. |
|
Aafang Schuelfeerie |
|
|
|
Mä |
23.02. |
19:00 |
Goschdym-Baschtle |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Zi |
24.02. |
19:00 |
Goschdym-Baschtle |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Mi |
25.02. |
19:00 |
Goschdym-Baschtle |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Sa |
28.02. |
20:00 |
Fasnachts-GV / Yydringgedde |
Stamm & Gescht |
Dybli-Käller |
|
Su |
01.03. |
17:00 |
Ladäärne-Apéro |
Alli |
Leonhardschuelhuus |
|
Mä -Mi |
02.03. 04.03. |
|
Fasnacht 2009 |
|
|
sep. Programm |
Do |
05.03. |
17:00 |
Källerbutzedde |
Uffbotteni |
Dybli-Käller |
|
Fr |
06.03. |
20:00 |
Ussdringgedde |
Stamm & Gescht |
Dybli-Käller |
|
Su |
08.03. |
|
Ändi Schuelfeerie |
|
|
|
Sa |
14.03. |
|
Fasnachtsdrämmli |
Alli |
Barfi – Märtblatz – Schiffländi |
Details |
Sa |
14.03. |
19:30 |
Drämmli-Ässe & Fasnachts-Gweerschnitt |
Wär will |
Dybli-Käller |
|
Su |
15.03. |
10:30 |
Bummel Jungi Garde |
Aagmäldeti |
Schalterhalle Baanhof SBB |
|
Su |
15.03. |
19:00 |
Bummel Jungi Garde: Gässle |
Alli Fäns vo dr Junge Garde |
Frey Strooss |
|
Su |
22.03. |
08:30 |
Bummel Stamm |
Aagmäldeti |
Elsabeetenaalaag/Stroossburger-Dänggmool |
|
Su |
22.03. |
18:45 |
Bummel Stamm: Gässle |
|
Frey Strooss |
|
Mi |
25.03. |
20:00 |
Lämpesitzig |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Do -Su |
09.04. 19.04. |
|
Ooschterfeerie |
|
|
|
Fr |
17.04. |
17:00 |
Trummlebummle |
Aagmäldeti |
Ziiri |
Dräffpunggt: Gaartestrooss |
Mi |
22.04. |
20:15 |
Pfyffersitzig |
Pfyffer |
Dybli-Käller |
|
Mi |
22.04. |
20:00 |
Iebigsaafang |
Dambuure |
Leonhardschuelhuus |
|
Fr |
24.04. |
19:00 |
Källerhälfer-Ässe |
Yyglaadeni |
Dybli-Käller |
|
Mi |
29.04. |
20:15 |
Dambuuresitzig |
Dambuure |
Dybli-Käller |
Diireffnig ab 19:45 |
Mi |
29.04. |
20:00 |
Iebigsaafang |
Pfyffer |
Leonhardschuelhuus |
|
Mi |
06.05. |
|
kai Iebigsstund |
Jungi Garde & Stamm |
|
Schuelsynode |
Mä |
18.05. |
19:00 |
Käller-Team-Sitzig |
Käller-Team |
Dybli-Käller |
|
Mi |
20.05. |
|
kai Iebigsstund |
Jungi Garde & Stamm |
|
vor Uffaart isch s Schuelhuus zue |
Mä |
25.05. |
|
Redaggtioonsschluss Dybli-Zyttig |
|
|
Byydrääg willkome |
Mi |
27.05. |
|
Kasserevision |
Kassier & Revisoore |
Dybli-Käller |
|
Mi |
27.05. |
22:00 |
Meedie-Team-Sitzig |
Meedie-Team |
Dybli-Käller |
|
Mä |
01.06. |
|
Yysändeschluss Blaggeddewettbewärb |
Wär will |
Comité |
Details |
Fr |
29.05. |
|
Frischt fir GV-Aadrääg |
Stamm |
|
Aadrääg mien bis hit bim Obmaa syy |
Zi |
02.06. |
|
Vorstandssitzig |
Vorstand |
Dybli-Käller |
|
Fr |
05.06. |
20:00 |
Generalversammlig |
Stamm & Gescht |
Dybli-Käller |
Diireffnig ab 19:00 |
Su |
07.06. |
13:00 |
Grimpeli-Training und Grilliere |
Grimpeli-Schutter |
Joggeli-Parggblatz/Yyshalle |
|
Sa |
13.06. |
12:45 |
Glygge-Grimpeli: Yysatz Jungi Garde mit vyyl Unterstitzig vom Stamm |
Jungi Garde & Stamm |
Sandgruebe |
|
Su |
14.06. |
08:30 |
Glygge-Grimpeli: Yysatz vo de Schutter und de Gmischte |
Stamm |
Sandgruebe |
|
Sa |
27.06. |
|
Aafang Summerfeerie |
|
|
|
Zi |
30.06. |
19:00 |
Käller-Team-Sitzig |
Käller-Team |
Dybli-Käller |
|
Mi |
01.07. |
20:00 |
Schränggbogg-Event |
Dambuure |
Dybli-Käller |
|
Mi |
08.07. |
18:30 |
Minigolf |
Wär will |
Grien 80 |
|
Mi |
15.07. |
20:00 |
Apéro City-Beach |
Wär will |
Mässblatz |
|
Mi |
22.07. |
19:00 |
Boules spiile |
Wär will |
Pfalz |
Kuugele mitbringe |
Mi |
05.08. |
18:30 |
Grilliere & Baade |
Wär will |
Sunnebaad Margreete |
Bitte bi dr Sonja aamälde |
Sa |
08.08. |
16:30 |
Hochzyts-Ständeli fir d Nadja |
Alli |
Elisabeethe-Kirche |
|
Su |
09.08. |
|
Ändi Summerfeerie |
|
|
|
Sa |
15.08. |
14:00 |
Sujet-Aaloss |
Jungi Garde |
Dybli-Käller |
|
Mi |
19.08. |
22:00 |
Meedie-Team-Sitzig |
Meedie-Team |
Dybli-Käller |
|
Mä |
24.08. |
20:00 |
Junggarde-Team-Sitzig |
Junggarde-Team |
Dybli-Käller |
|
Su |
06.09. |
|
Redaggtioonsschluss Dybli-Zyttig |
|
|
Byydrääg willkome |
Zi |
15.09. |
20:00 |
Sujet-Team-Sitzig |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Sa -Su |
19.09. 20.09. |
|
Jungi Garde-Weekend |
Jungi Garde |
Ederswiler |
|
Zi |
22.09. |
20:00 |
Grossi-Käller-Kasse-Sitzig |
Vorstand, Käller-Team, Junggarde-Team |
Dybli-Käller |
|
Do |
24.09. |
20:00 |
Sujet-Team-Sitzig |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Sa |
26.09. |
|
Aafang Heerbschtfeerie |
|
|
|
Mi |
30.09. |
20:00 |
Sujet-Team-Sitzig |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Mi |
30.09. |
20:00 |
Lampe-Team-Sitzig |
Lampe-Team |
Dybli-Lounge |
|
Mi |
30.09. |
|
Aamäldeschluss Fasnacht 2010 und letschti Frischt zer Zaalig vom Mitgliiderbyydraag |
Stamm |
|
gmäss verschiggte Underlaage |
Mi |
07.10. |
20:00 |
Sujet-Team-Sitzig |
Sujet-Team |
Atelier Sandy |
|
Su |
11.10. |
|
Ändi Heerbschtfeerie |
|
|
|
Mi |
14.10. |
22:00 |
Junggarde-Team-Sitzig |
Junggarde-Team |
Dybli-Käller |
|
Zi |
20.10. |
20:00 |
Teamleader- und Vorstandssitzig |
Vorstand & Teamverdrädder |
Dybli-Käller |
|
Mi |
21.10. |
21:00 |
Bsuech vo de Schwelger & dr Alte Garde |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Mi |
21.10. |
22:00 |
Fasnachts-Team-Sitzig |
Fasnachts-Team |
Dybli-Lounge |
|
Mi |
28.10. |
22:00 |
Jungi Garde-Sitzig |
Junggarde-Team |
Dybli-Käller |
|
Mi |
28.10. |
22:00 |
Sujet-Team-Sitzig |
Sujet-Team |
Dybli-Lounge |
|
Mi |
04.11. |
19:00 |
Mässbummel |
Jungi Garde & wär will |
vor em Hotel Plaza (Mässblatz) |
kaini Iebigsstund |
Sa |
07.11. |
|
Glaibasler Källerabstiig |
|
|
|
Zi |
10.11. |
19:30 |
Käller-Team-Sitzig |
Käller-Team |
Dybli-Käller |
|
Sa |
14.11. |
10:00 |
Sujet-Team-Sitzig |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Mi |
18.11. |
22:00 |
Sujet-Team-Sitzig |
Sujet-Team |
Dybli-Lounge |
|
Mi |
25.11. |
21:15 |
Sujet-GV |
Stamm |
Dybli-Käller |
Iebigsstung vo 20-21h |
Sa |
28.11. |
18:00 |
Dybli-Oobe |
Alli |
Rest. Zolli |
|
Sa |
28.11. |
|
Vorstadt-Källerabstiig |
kaini Dybli |
|
|
Mi |
09.12. |
19:00 |
Dybli-Glause |
Alli |
Aula Leonhardsgymnasium |
Piccolo/Drummle mitbringe |
Mi |
16.12. |
|
Wiehnachtsässe |
Stamm |
|
|
Do -Su |
24.12. 03.01. |
|
Wiehnacht / Neyjoor |
|
|
|