Mi |
04.01. |
|
Iebigshtunde finde statt |
Stamm |
Leonhardschuelhuus |
|
Sa |
07.01. |
10:00 |
Blaggedde-n-und Drummeli-Billjee-Uusgoob |
Alli |
Dybli-Käller |
|
Sa |
07.01. |
10:00 |
Baschtel-Samschtig, Kopfladäärnlimoole |
Stamm |
Dybli-Käller |
fir alli, wo Hilf bim Goschdyym bruuche |
Sa |
07.01. |
|
Aamäldeschluss fir s intäärne Bryysdrummle-n-und Pfyffe |
Jungi Garde & Stamm |
bi de Schwelger |
(vgl. d Yylaadig) |
Sa |
14.01. |
14:30 |
Intäärns Bryysdrummle-n-und Pfyffe |
Alli |
Donnerbaum-Schuelhuus Muttenz |
Organisiert vo de Schwelger |
Sa |
14.01. |
|
Definidyyvi Mäldig fir d Ässe an dr Fasnacht |
Stamm |
|
|
Fr |
20.01. |
|
Vogel Gryff |
|
|
|
Fr -Mi |
20.01. 01.02. |
|
Laarvenaabasse |
Stamm |
Atelier Charivari (Kannefäldstrooss 11) |
Effnigszytte beachte! |
Sa |
21.01. |
10:00 |
Baschtel-Samschtig |
Stamm |
Dybli-Käller |
fir alli, wo Hilf bim Goschdyym bruuche |
Sa -Su |
21.01. 22.01. |
|
Schyy-Weekend |
Aagmäldeti |
Trüebsee, Ängelbärg |
Kurzentschlosseni mälde sich no bi dr Claudia |
Su |
22.01. |
|
Redaggtioonsschluss Dybli-Zyttig |
|
|
Byydrääg willkome |
Mi |
08.02. |
20:00 |
Marschiebig |
Stamm |
Rest. Seegarte (G80) |
|
Do -Sa |
09.02. 11.02. |
|
Offiziells Bryysdrummle-n-und Pfyffe |
Wär will |
|
Aamälde bim Obmaa |
Sa |
11.02. |
10:00 |
Baschtel-Samschtig |
Stamm |
Dybli-Käller |
fir alli, wo Hilf bim Goschdyym bruuche |
Sa -Sa |
18.02. 25.02. |
|
Drummeli |
|
|
dissjoor oony Dybli |
Mi |
15.02. |
20:00 |
Marschiebig |
Stamm |
Rest. Seegarte (G80) |
|
Sa |
18.02. |
18:00 |
Laarvenuusgoob und Ladäärne-Värsli-Brinzle |
Stamm |
Dybli-Käller |
s git au eppis z Ässe |
Su |
19.02. |
10:00 |
Groossi Marschiebig |
Alli |
Drammhaltstell Eglisee |
|
Mi |
22.02. |
20:00 |
Marschiebig |
Stamm |
Rest. Seegarte (G80) |
|
Mi |
01.03. |
20:00 |
Blätzli - Huet - Schnuuri - Dräffe |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Sa |
04.03. |
20:00 |
Fasnachts-GV / Yydringgedde |
Stamm & Gescht |
Dybli-Käller |
|
Su |
05.03. |
17:00 |
Ladäärne-Apéro |
Alli |
Leonhardschuelhuus |
|
Mä -Mi |
06.03. 08.03. |
|
Fasnacht 2006 |
|
|
sep. Programm |
Fr |
10.03. |
20:00 |
Uusdringgedde |
Stamm & Gescht |
Dybli-Käller |
|
Sa |
18.03. |
|
Basler Dybli Fasnachts-Drämmli |
Alli |
Barfi - Märtblatz - Clarablatz |
Details |
Su |
19.03. |
10:45 |
Bummel Jungi Garde |
Aagmäldeti |
Schalterhalle Baanhof SBB |
Waarmi Glaider und ID/Bass mitnää |
Su |
19.03. |
19:00 |
Bummel Jungi Garde: Gässle |
|
Frey Strooss |
|
Su |
26.03. |
09:45 |
Bummel Stamm |
Aagmäldeti |
Schalterhalle Baanhof SBB |
|
Su |
26.03. |
19:00 |
Bummel Stamm: Gässle |
|
Frey Strooss |
|
Mi |
05.04. |
20:00 |
Lämpesitzig |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Mi |
12.04. |
20:00 |
Sitzig Jungi Garde-Team |
Junggarde-Team |
Dybli-Käller |
|
Do |
13.04. |
|
Aafang Ooschterfeerie |
|
|
|
Mi |
19.04. |
20:00 |
Pfyffersitzig |
Pfyffer |
Dybli-Käller |
|
Mi |
19.04. |
20:00 |
Dambuuresitzig |
Dambuure |
Pfluder-Käller |
|
Mi |
19.04. |
21:20 |
Gmainsams Uusblämbberle |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Fr |
21.04. |
17:00 |
Trummlebummle in Ziiri |
Wär will |
Schalterhalle Baanhof SBB |
Details |
Su |
23.04. |
|
Ändi Ooschterfeerie |
|
|
|
Mi |
26.04. |
|
Iebigsaafang |
Stamm |
Leonhardschuelhuus |
|
Zi |
09.05. |
20:00 |
Vorstandssitzig |
Vorstand |
Dybli-Käller |
|
Mi |
24.05. |
|
Bärgernoote Lektion 1 |
Jungi Garde & Stamm-Noochziigler |
Dybli-Käller |
|
Mi |
31.05. |
|
Redaggtioonsschluss Dybli-Zyttig |
|
|
Byydrääg willkome |
Fr |
02.06. |
|
Frischt fir GV-Aadrääg |
Stamm |
|
Aadrääg mien bis hit bim Obmaa syy |
Zi |
06.06. |
20:00 |
Vorstandssitzig |
Vorstand |
Dybli-Käller |
GV-Vorbeschprächig |
Fr |
09.06. |
18:00 |
WM-Ereffnigs-Match |
Wär will |
Dybli-Käller |
|
Fr |
09.06. |
20:00 |
Generalversammlig |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Sa |
17.06. |
10:00 |
Glygge-Grimpeli: Gmischti |
|
Sandgruebe |
|
Su |
18.06. |
08:45 |
Glygge-Grimpeli: Schutter |
|
Sandgruebe |
|
Mi |
28.06. |
20:00 |
Grillplausch |
Jungi Garde & Stamm |
Scheenebuech |
s Wätter macht nit mit, mer dräffe-n-uns normaal bim Leonhardschuelhuus |
Sa |
01.07. |
20:30 |
Gässle am ETPF |
Wär will |
Schiffländi |
Zwaite Dräffpunggt am 23:15 |
Sa |
01.07. |
|
Aafang Summerfeerie |
|
|
|
Mi |
05.07. |
19:00 |
WM 1/2-Final |
Wär will |
Dybli-Käller |
s git eppis z'Ässe |
Mi |
12.07. |
19:00 |
Boules uff dr Pfalz |
Wär will |
Pfalz |
|
Mi |
19.07. |
19:00 |
Minigolf |
Wär will |
Grien 80 |
bi schlächtem Wätter: Bowling (Gieterstrooss 89) |
Su |
23.07. |
09:30 |
Aare-Fahre: Mit em Gummiboot vo Thun uff Bärn |
Wär will |
Gartestrooss |
Details |
Mi |
26.07. |
18:30 |
Velo-/Inline-Tour |
Wär will |
Drammhaltstell Eeglisee |
ID und Euro mitbringe! (bi schlächtem Wätter: am 2. Auguscht) |
Mi |
02.08. |
18:00 |
Uuswyychdatum fir d Velo-/Inline-Tour |
|
|
|
Zi |
08.08. |
|
Blaggedde-Entwirf an s Comité |
Wär will |
|
Details |
Mi |
09.08. |
18:00 |
Grilliere |
Wär will |
Plumpi-Wiise/Allschwyl |
S Wätter macht nit mit |
Mi |
09.08. |
19:30 |
Sitzig Junggarde-Team |
Junggarde-Team |
Käller |
|
Su |
13.08. |
|
Ändi Summerfeerie |
|
|
|
Fr -Su |
18.08. 20.08. |
|
JG-Weekend |
Jungi Garde |
Klausepass |
|
Zi |
29.08. |
19:30 |
Teamleader- und Vorstandssitzig |
Vorstand & Teamverdrädder |
Dybli-Käller |
|
Fr |
15.09. |
19:00 |
Lager-Uffruumme |
Lampe-Team |
Materiallaager |
|
Su |
17.09. |
|
Sujet-Vorschleeg yyraiche |
Stamm |
an d Nadja |
|
Mi |
20.09. |
|
Bar-Ruumme |
Käller-Team |
Dybli-Käller |
Vorberaitig fir s Blättle |
Zi |
26.09. |
19:30 |
Sitzig Junggarde-Team |
Junggarde-Team |
Revoluzzer-Stiibli |
|
Fr |
29.09. |
19:30 |
Sitzig Sujet-Team |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Sa |
30.09. |
|
Aamäldeschluss Drummeli-Weekend |
Stamm |
an d Sonja |
Aamäldigs-Talon |
Sa |
30.09. |
|
Zaaligstermyyn Mitgliiderbyydraag |
Stamm |
|
|
Sa |
30.09. |
|
Redaggtioonsschluss Dybli-Zyttig |
|
|
Byydrääg willkome |
Sa |
30.09. |
|
Aafang Heerbschtfeerie |
|
|
|
Su |
01.10. |
14:00 |
Lotto-Match |
Uffbotteni |
Rest. Altes Warteck |
|
Mä |
09.10. |
20:00 |
Sitzig Sujet-Team |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Zi |
10.10. |
19:30 |
Sitzig Junggarde-Team |
Junggarde-Team |
Dybli-Käller |
|
Mi |
11.10. |
19:00 |
Käller-Ruumme |
Uffbotteni |
Dybli-Käller |
Vorberaitig fir s Blättle |
Sa |
14.10. |
14:00 |
Käller-Ruumme |
Uffbotteni |
Dybli-Käller |
Vorberaitig fir s Blättle |
Su |
15.10. |
|
Ändi Heerbschtfeerie |
|
|
|
Mä -Mi |
16.10. 18.10. |
|
Boodeblättlileege |
Käller-Team |
Dybli-Käller |
|
Fr |
20.10. |
19:30 |
Pfyffer-Ässe |
Pfyffer |
Grand Casino Basel |
|
Fr |
20.10. |
19:00 |
Dambuure-Ässe (Vorapéro im Käller ab 18:30) |
Dambuure |
Rest. Pinar |
|
Sa |
21.10. |
14:00 |
Käller-Yyruumme (s Drummeli-Baschtle fallt drfir uus) |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Zi |
24.10. |
20:00 |
Sitzig Sujet-Team |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Mi |
25.10. |
18:00 19:30 |
Massnää fir d Goschdyym |
Jungi Garde & Stamm |
Leonhardschuelhuus |
|
Sa |
28.10. |
10:00 |
Drummeli-Baschtle |
Stamm |
Dybli-Käller |
|
Zi |
31.10. |
20:00 |
Teamleader- und Vorstandssitzig |
Vorstand & Teamverdrädder |
Dybli-Käller |
|
Mi |
01.11. |
20:00 |
Sitzig Sujet-Team |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Do |
02.11. |
|
Letschti Drummeli-Billjee-Bstellig |
Alli |
|
S zellt s Yydräffe bim Obmaa (Bstellformular) |
Mä |
06.11. |
19:30 |
Sitzig Sujet-Team |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Mi |
08.11. |
18:45 |
Mässbummel |
Jungi Garde & Stamm |
Glooreblatz (Migrosbangg) |
Kaini Yiebigsstunde |
Sa -Su |
11.11. 12.11. |
10:00 16:00 |
Drummeli-Iebigsweekend & Sujet-GV (am Samschtig zoobe) |
Stamm |
Seewe |
obligadoorisch |
Mi |
15.11. |
|
Comité-Visite |
Stamm |
Leonhardschuelhuus |
Es solle-n-alli in d Iebigsstude koo |
Mä |
20.11. |
19:30 |
Sitzig Käller-Team |
Käller-Team |
Dybli-Käller |
|
Zi |
21.11. |
19:30 |
Sitzig Sujet-Team |
Sujet-Team |
Dybli-Käller |
|
Sa |
25.11. |
18:30 |
Källerabstiig |
Alli |
Groossbasel Innestadt |
dr Dybli-Käller isch nadyyrlig au drbyy |
Mi |
20.12. |
19:00 |
Wiehnachtsässe samt Goschdyym-Stoffuusgoob |
Aagmäldeti |
Dybli-Käller |
|
Mi |
20.12. |
|
Aamäldeschluss Schyyweekend |
Stamm |
|
Aamäldetalon |
Sa -Zi |
23.12. 02.01. |
|
Wiehnacht / Neyjoor |
|
|
|
Do -Sa |
28.12. 30.12. |
|
Laarvenaabasse |
Stamm |
Atelier Charivari (Kannefäldstrooss 11) |
Effnigszytte beachte! |